Kroniki Nicci Pani Śmierci

Dobrego fantasy nigdy nie jest dość. Takie wrażenie może odnieść każdy czytelnik, któremu literatura stworzona przez Terry’ego Goodkind’a nie jest obca. Jego książka Kroniki Nicci Pani Śmierci, czyli pierwszy tom zupełnie nowego cyklu jest absolutnym fenomenem dla fanów tego gatunku książek. Opowiada ona o jednej z postaci, które wcześniej występowały już w jego książkach, a konkretniej o pewnym bohaterze z zakończonego już jakiś czas temu „Miecza Prawdy”. Chociaż Terry Goodking to naprawdę dobry pisarz, posiadający wiele cyklów swoich książek, to w Polsce nie jest jeszcze autorem wystarczająco rozpoznawalnym, aby rzesze młodzieży, jak i starszych sięgały po jego propozycje fantasy. Jakkolwiek jednak jeśli chodzi o ten nowy cykl to jest on naprawdę dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z fantasy Goodkind’a. O czym konkretnie jest nowa książka? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Niebanalna fabuła książki fantasy

W książce dowiadujemy się o niegdysiejszej przybocznej antagonisty, jakim jest zły imperator Jagang. Jest ona znana pod tytułami „Pani Śmierci” oraz „Królowa Niewolnica”. Jej prawdziwe imię to Nicci i to ona porwała Richarda Rahla, aby przekonać go, że ład, który od zawsze panował w imperium opowiada się za większym dobrem. Jednak to Richard zmienił światopogląd Nicci i tak naprawdę od tej pory to ona służyła jemu i Kahlan, jednocześnie stając się jedną z najbliższych im osób oraz niezwykle groźnym przeciwnikiem dla wrogów obrończyń. Jest ona ich emisariuszką, dlatego też postanawia wyruszyć w podróż pod skrzydłem proroka Nathana, który jednak stracił swój dar. Razem będą zmuszeni zmierzyć się z ogromnym i różnorodnym niebezpieczeństwem, które na nich czyha, a przy okazji wziąć udział w groźnym, magicznym starciu. Wszystko to za sprawą kryjących tajemnice zapisków z księgi życia, która została im podarowana przez wiedźmę. Innym czynnikiem jest także pragnienie Nathana, dotyczące odzyskania dawnego magicznego daru.

 

 

Fenomen tej książki

Pomimo tego, że Kroniki Nicci Pani Śmierci nie są dobrze rozpoznawalne w Polsce, to książka jest naprawdę świetna. Świadczą o tym liczne, pozytywne opinie krytyków literackich, jaki i fakt, że autor Terry Goodkind wkłada w swoją twórczość całe serce. Jest to amerykański pisarz, którego seria fantasy o nazwie „Miecz prawdy” doczekała się nawet ekranizacji w postaci telewizyjnego serialu. Jakkolwiek kto chociaż raz sięgnie po tytuł dotyczący Nicci autorstwa tego pana, na pewno zostanie w tematyce fantasty na dłużej, a kto wie, czy nie zgłębi tajemnic wszystkich książek tego autora. Jest to pozycja zdecydowanie godna polecenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *